Transport drobnicowy

Transport i spedycja

 

 

Międzynarodowy transport - www.acetransport.pl
1) O firmie
2) Agencja celna
3) Druki AWB
4) Panele ogrodzeniowe
5) Spedycja drogowa
6) Spedycja morska
7) Spedycja lotnicza

 

Nie wszystkie towary, które pragniemy przewozić z miejsca na miejsce, posiadają znaczne gabaryty. Zdarzają się również niewielkie przesyłki, czy paczki w małych ilościach, które także wymagają przetransportowania. Towar, który jest zatem przesyłany w niewielkich opakowaniach (belach, workach czy paczkach) to inaczej mówiąc drobnica. Z kolei transport, który zajmuje się transportowaniem drobnicy z miejsca na miejsce to transport drobnicowy.

Drobnica może być transportowana na różne sposoby. Jeśli chodzi o transport morski, to istnieje nawet statek, które przeznaczony jest bezpośrednio do przewozu drobnicy. Jego nazwa to drobnicowiec. Za jego pośrednictwem przewozi się różnorodne towary przemysłowe, które przeważnie liczone są w sztukach, a nie w tonach jak to bywa przy innych środkach transportu. Takie towary przeważnie pakowane są w skrzynie, beczki czy w jakieś inne opakowania (a nawet bez opakowań). Małe paczki można ładować i wyładowywać bez konieczności wykorzystywania osprzętu przeładunkowego.

Drobnicowce osiągają dość duże prędkości. Mogą nawet płynąć z prędkością przekraczającą 20 węzłów. Poza tym mogą zabierać na swój pokład tuzin pasażerów. Transportowany towar drobnicowy znajduje się w specjalnych ładowniach lub międzypokładach. Właścicielom takich stateczków zależy na tym, by jak najbardziej zwiększyć jego ładowność, a przy tym nie zaburzyć nośności statku. Duża ilość pojedynczych „przedziałów” czy ładowni pomaga także właściwie rozdzielać ładunki, jeśli po drodze statek odwiedzać będzie dużą ilość portów.

Transport drobnicowy to nie tylko transport morski. Drobnicę można przewozić także za pośrednictwem transportu drogowego. Mianem transportu drobnicowego określa się tutaj przede wszystkim transport paczek, pomoc przy przeprowadzkach, transport motorów, skuterów, guadów, rowerów lub też mebli. W przypadku tego transportu towar przeważnie jest spakowany na specjalnych europaletach.

 

Transport międzynarodowy | Transport Niemcy | Transport Holandia | Transport Hiszpania | Spedycja Gdańsk | Transport z Chin | Transport drobnicowy | Transport Belgia