Transport Belgia

Transport i spedycja

 

 

Międzynarodowy transport - www.acetransport.pl
1) O firmie
2) Agencja celna
3) Druki AWB
4) Panele ogrodzeniowe
5) Spedycja drogowa
6) Spedycja morska
7) Spedycja lotnicza

 

Transport drogowy między Polską a Belgią.

Wymiana towarów i usług między Polską a Belgią odbywa się zazwyczaj poprzez transport drogowy. Jest on z jednej strony tani a z drugiej nie tak uciążliwy jak przesyłanie kilkutonowych paczek samolotem. Trzeba zauważyć, że wymiana handlowa między tymi krajami znacznie się zwiększyła po 2001 roku. Dobre stosunki i wysoki procent zarówno towarów eksportowanych jak importowanych sprawił, że Belgia stała się szóstym partnerem handlowym dla Polski. Co za tym idzie, coraz więcej zagranicznych inwestorów interesuje się naszym krajem. Do najczęściej wysyłanych do Belgii towarów należą na pierwszym miejscu wszelkie wyroby przemysłowe i elektroniczne. Eksportujemy więc takie produkty jak zabawki czy meble. Belgia stanowi również duży rynek zbytu dla Polskich materiałów i wyrobów włókienniczych. Co ciekawe, z roku na rok wzrasta popyt na krajowe urządzenia, takie jak akumulatory czy ogniwa galwaniczne. Wysoko ceniony jest również szeroko rozumiany sprzęt gospodarstwa domowego.

Do Polski natomiast transportuje się z Belgii przede wszystkim produkty przemysłu chemicznego, których import sięga aż do 36%. Kolejną grypą towarów są wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Te dwa dobra są najczęściej przywożonymi transportem drogowym z Belgii do Polski. Od członka Unii Europejskiej importujemy również maszyny i wyroby włókiennicze. Stanowi to jednak zaledwie 11%. Tego typu towary zdecydowanie częściej eksportujemy niż importujemy. Dzięki tak dobrze postępującej wymianie handlowej Z Belgią, tamtejsi inwestorzy o wiele chętniej otwierają swoje filie firm w Polsce. Z roku na rok wzrasta ilość inwestycji zagranicznych. Już pod koniec 2001 roku w kraju działały aż dwadzieścia dwie firmy biznesmanów belgijskich.

Obecnie Belgia jest jedenastym krajem pod względem ilości zagranicznych inwestorów w Polsce. Jest to zarówno pozytywne zjawisko dla naszej gospodarki, którą zasila zagraniczny kapitał ale i przede wszystkim duża szansa dla pracowników. Do transportu drogowego potrzebni są bowiem kierowcy, których wypłaty znacznie różnią się od wypłat zwykłego pracownika fizycznego. Sam pakiet socjalny obejmujący ubezpieczenie i opiekę zdrowotną to nieraz o wiele więcej, niż oferują rodzime spółki. Przeglądając statystyki dotyczące wymiany handlowej między Belgią a Polską nasuwa się jedno, dostrzegliśmy wspólny potencjał i dzięki temu, oba kraje mogą na tym skorzystać.

Transport międzynarodowy | Transport Niemcy | Transport Holandia | Transport Hiszpania | Spedycja Gdańsk | Transport z Chin | Transport drobnicowy | Transport Belgia